KORRES Sea Lavender Duschgel, 250 ml

Mild rengöring för en smidig hudkänsla

Ny!

121 kr

(484 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 ml

I lager från 19. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 23. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper & känslig hud
  • Med salviaextrakt & aloe
  • Bevarar hudens fuktbalans

Ofta köpt tillsammans med KORRES Pure Greek Olive Shampoo, 250 ml

KORRES Sea Lavender Duschgel, 250 ml 121 kr (484 kr / l)
KORRES Pure Greek Olive Shampoo, 250 ml 191 kr (764 kr / l)
Totalpris: 312 kr
Beskrivning

Sea Lavender Duschgel från KORRES rengör huden milt och passar alla hudtyper samt känslig hud. Den hjälper till att bevara hudens fuktbalans och ger en smidig hudkänsla.

Alla fördelar i korthet:

  • Mild rengöring: Befriar huden skonsamt från smuts.
  • Värdefulla ingredienser: Innehåller grekiskt salviaextrakt och aloe.
  • Fuktbevarande: Hjälper till att bevara hudens fuktbalans.
  • Smidig hud: Lämnar huden mjuk och behaglig.
  • Aromatisk doft: Doftar av lavendel, havstoner och cederträ.

Artikelnr.: MUE-21012056
Innehåll: 250 ml
EAN: 5203069139154
Tillverkarnr.: 21012056
Varumärken: KORRES
Hudtyp: för alla hudtyper, känslig hud
Användning: Gnid in och löddra lotionen i handflatorna. Fördela sedan försiktigt på fuktig hud och skölj sedan noggrant av.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Methyl Oleoyl Taurate, Glycerin, Acrylates C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice Powder, Disodium Cocoyl Glutamate, Levulinic Acid, Phenylpropanol, Polyquaternium-10, Polyquaternium 7, Salvia Officinalis (Sage) Flower/Leaf/Stem Extract, Sodium Acetate, Sodium Chloride, Sodium Cocoyl Glutamat, Sodium Levulinate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Caramel, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzyl Salicylate, Coumarin, Limonene, Linalool, Linalyl Acetate, Tetramethyl Acetyloctahydronaphtalenes, Parfum, Lactic Acid, Sodium Hydroxyde

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: KORRES D-A-CH GmbH, Max-Planck-Straße 6, 85609, Aschheim, Tyskland, de.korres.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för KORRES Sea Lavender Duschgel