Schwarzkopf GLISS 4-i-1 Reparation Bond-Building Hårmask, 400 ml

Hårmask med olika appliceringsalternativ

91 kr 102 kr -11%

(228 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 ml

Bara 5 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För svårt skadat hår
  • Med flytande keratin
  • 4 olika applikationer

Ofta köpt tillsammans med Bali Care BALI CURLS Nourishing Shampoo, 250 ml

Schwarzkopf GLISS 4-i-1 Reparation Bond-Building Hårmask, 400 ml 91 kr (228 kr / l)
Bali Care BALI CURLS Nourishing Shampoo, 250 ml 150 kr (600 kr / l)
Totalpris: 241 kr
Beskrivning

Gliss 4-in-1 Repair Bond-Building Hårmask från Schwarzkopf har utvecklats speciellt för svårt skadat och torrt hår. Berikad med HAPTIQ-systemet och flytande keratin stärker den hårstrukturen, minskar hårbrott och ger håret mjukhet och glans Masken erbjuder fyra möjliga användningsområden:

  1. Innan du tvättar håret som ett förschampo
  2. Efter att ha tvättat håret som hårbalsam
  3. Som hårmask
  4. Som efterlämnande vård utan att tvätta ur.
Artikelnr.: MUE-2932827
Innehåll: 400 ml
EAN: 9000101726138
Tillverkarnr.: 2932827
Varumärken: Schwarzkopf
Hårtyper: Skadat hår, Torrt hår
Fri från: Djurförsök
Certifikater: PETA approved
Användning: Arbeta in inpackningen försiktigt i fuktigt hår. Skölj av den noggrant efter några minuter.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Cetearylalcohol, Glycerin, Behentrimoniumchloride, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Isopropyl Myristate, Behenamidopropyl Dimethylamine, Hydroxypropylgluconamide, Hydroxypropylammonium Gluconate, Hydrolyzed Keratin, Fragrance, Amodimethicone, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Lactic Acid, Isopropanol, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Sodium Benzoate, Ceteareth-20, Trideceth-10, Linalool, Phenoxyethanol, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Potassium Sorbate, Benzyl Alcohol

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Henkel AG & Co. KGaA, Henkelstraße 67, 40191, Düsseldorf, Tyskland, www.schwarzkopf.de/de/home.html

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Schwarzkopf GLISS 4-i-1 Reparation Bond-Building Hårmask