lavera Basis Sensitiv Kräm, 150 ml

Rik vårdkräm för ny smidighet

72 kr

(480 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 150 ml

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast torsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Perfekt för mycket torr hud
  • Skyddar & ger intensiv fukt
  • Har en mjukgörande effekt

Ofta köpt tillsammans med lavera Duschgel ENERGIZE ME, 250 ml

lavera Basis Sensitiv Kräm, 150 ml 72 kr (480 kr / l)
lavera Duschgel ENERGIZE ME, 250 ml 53 kr (212 kr / l)
Totalpris: 125 kr
Beskrivning

Den här krämen är en rik och mångsidig vårdkräm för mycket torra hudtyper. Den milda formulan med ekologiska aktiva ingredienser, som mandelolja och aloe vera, återfuktar huden intensivt och skyddar den från uttorkning. För en behagligt mjuk hudkänsla och ny smidighet.

Använding:

  • Fördela jämnt på rengjord hud.
Artikelnr.: XEC-LA-115784
Innehåll: 150 ml
EAN: 4021457637478
Tillverkarnr.: 115784
Varumärken: lavera
Produktlinjer: basis sensitiv
Hudtyp: krävande hud, torr hud
Produktfunktion: Vegansk
Fri från: Gluten, plast
Certifikater: NaTrue, Vegan
Ingredienser (INCI)

Aqua, Glycerin Soja Oil[1], Alcohol Denat, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter[1], Cetyl Alcohol, Cetearylalcohol, Glyceryl Stearat Citrat, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil[1], Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil[1], Aloe Barbadensis Leaf Juice[1], Hamamelis Virginiana Leaf Extract[1], Melissa Officinalis Leaf Extract[1], Xanthan Gum, Levulinic Acid, Sodium Levulinate, Sodium Anisate, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Hydrogenated Palm Glycerides, Tocopherol (Vitamin E), Hydrogenated Lecithin, Brassica Campestris Sterols, Ascorbyl Palmitate (Vitamin C), Beta-Carotene, Parfum[2], Limonene[2], Linalool[2], Citronellal[2], Geraniol[2], Citral[2], Benzyl Salicylate[2]

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
  2. från naturliga eteriska oljor
Juridisk information
Tillverkare: Laverana GmbH & Co. KG, Am Weingarten 4, 30974, Wennigsen, Tyskland, www.lavera.de/impressum

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för lavera Basis Sensitiv Kräm

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder