KORRES Sea Salt Coconut Duschgel, 250 ml

Mild rengöring för en mjuk och smidig hudkänsla

Ny!

121 kr

(484 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 ml

I lager från 19. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 23. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla och känsliga hudtyper
  • Doft av kokos, havssalt och vanilj
  • Mild rengöring och mjuk hudkänsla

Ofta köpt tillsammans med KORRES Pure Greek Olive Shampoo, 250 ml

KORRES Sea Salt Coconut Duschgel, 250 ml 121 kr (484 kr / l)
KORRES Pure Greek Olive Shampoo, 250 ml 191 kr (764 kr / l)
Totalpris: 312 kr
Beskrivning

Sea Salt Coconut Duschgel från KORRES är en skummande duschgel för alla hudtyper som även passar känslig hud. Den rengör milt och hjälper till att bevara hudens naturliga fuktighet.

Alla höjdpunkter i korthet:

  • Skummande konsistens: Rengör huden milt och grundligt.
  • Växtbaserade extrakt: Innehåller salviaextrakt samt aloe.
  • Smidig hudkänsla: Lämnar huden mjuk.
  • För känslig hud: Passar alla hudtyper.
  • Krämig doft: Doftar av kokos, havssalt och vanilj.

Artikelnr.: MUE-21012010
Innehåll: 250 ml
EAN: 5203069139055
Tillverkarnr.: 21012010
Varumärken: KORRES
Hudtyp: för alla hudtyper
Användning: Gnid in och löddra lotionen i handflatorna. Fördela sedan försiktigt på fuktig hud och skölj sedan noggrant av.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Methyl Oleoyl Taurate, Glycerin, Acrylates C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice Powder, Disodium Cocoyl Glutamate, Levulinic Acid, Phenylpropanol, Polyquaternium-10, Polyquaternium 7, Salvia Officinalis (Sage) Flower/Leaf/Stem Extract, Sodium Acetate, Sodium Chloride, Sodium Cocoyl Glutamat, Sodium Levulinate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Caramel, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzyl Salicylate, Citrus Aurantium Peel Oil, Coumarin, Limonene, Linalool, Parfum, Lactic Acid, Sodium Hydroxyde

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: KORRES D-A-CH GmbH, Max-Planck-Straße 6, 85609, Aschheim, Tyskland, de.korres.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för KORRES Sea Salt Coconut Duschgel