KORRES Pomegranate Grove Duschgel, 250 ml

Mild rengöring för en mjuk hudkänsla

Ny!

121 kr

(484 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 ml

I lager från 19. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 23. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper & känslig hud
  • Med granatäppelarom & salvia
  • Mild rengöring för mjuk hud

Ofta köpt tillsammans med KORRES Pure Greek Olive Shampoo, 250 ml

KORRES Pomegranate Grove Duschgel, 250 ml 121 kr (484 kr / l)
KORRES Pure Greek Olive Shampoo, 250 ml 191 kr (764 kr / l)
Totalpris: 312 kr
Beskrivning

Pomegranate Grove Duschgel från KORRES är ett skummande duschgel för alla hudtyper som rengör huden milt. Det bevarar hudens fuktbalans och lämnar huden mjuk och smidig.

Alla fördelar i korthet:

  • Mild rengöring: Rengör huden milt och hjälper till att bevara dess fuktbalans.
  • Med salviaextrakt & aloe: Innehåller rengörande grekiskt salviaextrakt och aloe.
  • För känslig hud: Passar alla hudtyper, även känslig hud.
  • Fruktig doft: Doftar av saftiga granatäpplen med undertoner av krispiga röda frukter.
  • Skummande konsistens: Ger en smidig känsla på huden.

Artikelnr.: MUE-21012041
Innehåll: 250 ml
EAN: 5203069139093
Tillverkarnr.: 21012041
Varumärken: KORRES
Hudtyp: för alla hudtyper, känslig hud
Användning: Gnid in och löddra lotionen i handflatorna. Fördela sedan försiktigt på fuktig hud och skölj sedan noggrant av.
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: KORRES D-A-CH GmbH, Max-Planck-Straße 6, 85609, Aschheim, Tyskland, de.korres.com

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för KORRES Pomegranate Grove Duschgel

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder