I PROVENZALI Argan Flytande Tvål, 250 ml

Återfuktande rengöring för händer och ansikte

40 kr

(160 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 ml

I lager från 06. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 12. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper
  • Återfuktar tack vare aloe
  • Särskilt mild på huden

Ofta köpt tillsammans med I PROVENZALI Marseille Duschgel, 400 ml

I PROVENZALI Argan Flytande Tvål, 250 ml 40 kr (160 kr / l)
I PROVENZALI Marseille Duschgel, 400 ml 56 kr (140 kr / l)
Totalpris: 96 kr
Beskrivning

Denna tvål innehåller endast milda tensider av vegetabiliskt ursprung och är berikad med vårdande och fuktgivande arganolja. Den är perfekt för att rengöra händerna och till och med ansiktet.

PAO: 6 månader

Artikelnr.: XEC-MIR-1611
Innehåll: 250 ml
EAN: 8025796007387
Tillverkarnr.: 1611
Varumärken: I PROVENZALI
Hudtyp: för alla hudtyper
Produktfunktion: Vegansk
Ingredienser (INCI)

Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice[1], Ammonium Coco-Sulfate[2], Cocamidopropyl Betaine[2], Coco Glucoside[2], Sodium Lactate[2], Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil[1], Sodium Hyaluronate[2], Argania Spinosa Extract[2], Betaine[2], Sodium Cocoyl Glutamat[2], Glycerin[2], Citric Acid[2], Parfum[2], Limonene[2], Citrus Aurantium Peel Oil[2], Sodium Levulinate[2], Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

  1. ingredienser från kontrollerat ekologiskt jordbruk
  2. från naturliga eteriska oljor
Juridisk information
Tillverkare: Gianasso S.r.l, Via alla Caffarella, 1r, 16014, Campomorone, Italien, www.iprovenzali.it

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för I PROVENZALI Argan Flytande Tvål

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder