Duchesse Barriär- & Vårdkräm, 100 ml

Pålitligt hudskydd & vård för utsatta hudområden

Ny!

66 kr

(660 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 ml

I lager från 12. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans tisdag, 20. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För utsatt & irriterad hud
  • Stödjer hudens regenerering
  • Utan parfym & färgämnen

Ofta köpt tillsammans med Jean&Len Exotisk Duschgel Mango/Avokado, 250 ml

Duchesse Barriär- & Vårdkräm, 100 ml 66 kr (660 kr / l)
Jean&Len Exotisk Duschgel Mango/Avokado, 250 ml 38 kr (152 kr / l)
Totalpris: 104 kr
Beskrivning

Barriär- & vårdkrämen från Dr. Schumacher är en hudskyddskräm för utsatta och irriterade hudområden. Formulan stödjer hudens regenerering och barriärfunktion samt skyddar mot yttre påverkan.

Alla fördelar i korthet:

  • Vård & skydd: Lägger sig som en film på huden och har en återfettande effekt.
  • Utvalda ingredienser: Innehåller zink, allantoin, glycerin, bivax och sheasmör.
  • Utan tillsatser: Utan parfym och färgämnen.
  • Särskilt lämplig: Lämpar sig för förebyggande av trycksår.

Användning: Applicera flera gånger dagligen på rengjorda hudområden.


Artikelnr.: MUE-MU-627-001
Innehåll: 100 ml
EAN: 2200293186438
Tillverkarnr.: MU-627-001
Varumärken: Duchesse
Hudtyp: irriterad hud
Juridisk information
Tillverkare: Dr. Schumacher GmbH, Am Roggenfeld 3, 34323 , Malsfeld, Tyskland, www.schumacher-online.com/de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Duchesse Barriär- & Vårdkräm