Terra Naturi Henna Växtbaserad Hårfärg Brun, 100 g

För ett naturligt resultat

60 kr

(600 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

I lager från 05. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans måndag, 12. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Permanent färgning
  • Blandbar
  • Skonsam

Ofta köpt tillsammans med Terra Naturi COLOR & GLANZ Schampo, 200 ml

Terra Naturi Henna Växtbaserad Hårfärg Brun, 100 g 60 kr (600 kr / kg)
Terra Naturi COLOR & GLANZ Schampo, 200 ml 27 kr (135 kr / l)
Totalpris: 87 kr
Beskrivning

Plantfärgen i nyansen brun är framställd av helt naturliga ingredienser: från blad av indigobusken, hennablad och akaciaextrakt. Den skonsamma typen av permanent färgning kan användas även för skadat hår. Mellanbrunt till svart är lämpliga som startfärger för hårfärger. Resultatet är en naturlig, glänsande, varm brun ton. Blandat med andra hennafärger för att uppnå ett unikt färgresultat (t.ex. rödbrun).

Artikelnr.: MUE-584122
Innehåll: 100 g
EAN: 2200294670202
Tillverkarnr.: 584122
Varumärken: Terra Naturi
Hårfärger: Svart, Brun
Hårtyper: För varje hårtyp
Produktfunktion: Vegansk
Certifikater: NaTrue
Ingredienser (INCI)

Indigofera Tinctoria (Indigo) Leaf Powder, Lawsonia Inermis Leaf Powder (Hennapulver), Acacia Catechu Wood Extract

Allmän information om vegetabiliska hårfärgningsmedel
Färgning av hår med henna - användningstips
Juridisk information
Tillverkare: Abtswinder Naturheilmittel GmbH & Co. KG, Gewürzstraße 1-3, 97355, Abtswind, Tyskland, www.abtswinder.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Terra Naturi Henna Växtbaserad Hårfärg Brun