SPEICK Flytande Läkartvål, 300 ml

Skonsam rengöring för frekvent handtvätt

63 kr 71 kr -11%

(210 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 300 ml

Bara 5 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För kraftigt stressade händer
  • Särskilt mild formula
  • Perfekt för frekvent användning

Ofta köpt tillsammans med Jean&Len Uppfriskande Duschgelé Rosmarin/Ingefära, 250 ml

SPEICK Flytande Läkartvål, 300 ml 63 kr (210 kr / l)
Jean&Len Uppfriskande Duschgelé Rosmarin/Ingefära, 250 ml 37 kr (148 kr / l)
Totalpris: 100 kr
Beskrivning

Läkartvålen från SPEICK ger dig en mild tvättvård som är speciellt utvecklad för känslig och kraftigt stressad hud. Med sina hudvänliga aktiva ingredienser rengör den grundligt utan att irritera huden. Provitamin B5 stöder den naturliga förnyelsen av huden och håller den mjuk och smidig även vid frekvent användning.

Användning:

  • Skölj händerna väl med ljummet vatten.
  • Löddra upp den flytande tvålen i fuktiga händer.
  • Fördela löddret över hela händerna och massera in det ordentligt i 20-30 sekunder, även mellan fingrarna och på fingertopparna.
  • Skölj slutligen av skummet noggrant.
Artikelnr.: XEC-SYN-61091
Innehåll: 300 ml
EAN: 4009800005884
Tillverkarnr.: 61091
Varumärken: SPEICK
Hudtyp: krävande hud
Produktfunktion: Vegansk
Fri från: Färgämnen, Mineraloljor, Parabener, Silikoner
Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, C12-13 Alkyl Lactate, Panthenol, Sodium Sulfate, Parfum, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citral, Citronellol, Geraniol, Limonene

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Speick Naturkosmetik GmbH & Co. KG, Benzstr. 9, 70771, Leinfelden-Echterdingen, Tyskland, info@speick.de, www.speick.de/de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för SPEICK Flytande Läkartvål

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder