Parodontax Munskölj för Tandkött Active Repair, 300 ml

Kompletterande vård för svåråtkomliga ställen & frisk andedräkt

Ny!

78 kr

(260 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 300 ml

Bara 4 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För daglig mun- & tandvård
  • Med zinkklorid & natriumfluorid
  • Alkoholfri formula

Ofta köpt tillsammans med blend-a-med Complete Protect Expert Deep Cleaning Tandkräm, 75 ml

Parodontax Munskölj för Tandkött Active Repair, 300 ml 78 kr (260 kr / l)
blend-a-med Complete Protect Expert Deep Cleaning Tandkräm, 75 ml 33 kr (440 kr / l)
Totalpris: 111 kr
Beskrivning

Munskölj för Tandkött Active Repair från Parodontax stödjer den dagliga mun- och tandvården och har utvecklats särskilt för tandköttsvård. Den når svåråtkomliga ställen och ger en ren känsla i munnen med en frisk mintsmak.

Alla fördelar i korthet:

  • Tandköttsvård: Motverkar plackbakterier vid tandköttskanten och i mellanrummen mellan tänderna.
  • Stärker tänderna: Innehåller natriumfluorid som stärker tänderna.
  • Frisk känsla i munnen: Zinkklorid och smaken av frisk mint ger en ren känsla i munnen.
  • Alkoholfri formula: Mild sammansättning utan alkohol.
  • Når mellanrummen: Vårdar även på svåråtkomliga ställen.

Artikelnr.: MUE-60000000215148
Innehåll: 300 ml
EAN: 5054563129567
Tillverkarnr.: 60000000215148
Varumärken: Parodontax
Ingredienser (INCI)

Aqua, Glycerin, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Citrate, Sodium Lauryl Sulphate, Aroma, Methylparaben, Propylparaben, Zinc Chloride, Gellan Gum, O-Cymen-5-Ol, Sodium Fluoride[1], Sodium Saccharin, Anethole, Mentha Piperita Oil, Menthol, CI 17200

  1. Natriumfluorid 225 ppm F.
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare GmbH & Co. KG, Barthstrasse 4, 80339, München, Tyskland, de.gsk.com/de-de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Parodontax Munskölj för Tandkött Active Repair