Sodasan Presenttvål LOVE, 80 g

Perfekt som present!

Ny!

46 kr

(575 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 80 g

Bara 5 styck kvar på lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast tisdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Delikat doft
  • Fri från mikroplaster & petrokemikalier
  • Biologiskt nedbrytbar formula

Ofta köpt tillsammans med Tabac Original Bath & Shower Gel, 400 ml

Sodasan Presenttvål LOVE, 80 g 46 kr (575 kr / kg)
Tabac Original Bath & Shower Gel, 400 ml 132 kr (330 kr / l)
Totalpris: 178 kr
Beskrivning

Med presenttvålen LOVE från sodasan får du känslan av en blommande rosenträdgård direkt i ditt badrum! Denna unika växtoljetvål skapar ett krämigt lödder vid varje användning, baserat på högkvalitativ ekologisk sheasmör som omsluter huden mjukt.

Medan du njuter av den milda doften av rosor och vilda bär ger noggrant utvalda ekologiska natur­oljor en silkeslen och smidig känsla över hela kroppen. Den veganska formuleringen är biologiskt nedbrytbar och fri från genteknik samt syntetiska färg-, doft- och konserveringsämnen.

Artikelnr.: XBO-SCT-19046
Innehåll: 80 g
Tillverkarnr.: 19046
Varumärken: Sodasan
Hudtyp: för alla hudtyper
Doftnot: Ros
Produktfunktion: Vegansk
Fri från: Mikroplaster, Syntetiska doftämnen, Syntetiska färgämnen, Syntetiska konserveringsmedel
Certifikater: Vegan
Ingredienser (INCI)

Sodium Palmate[1], Sodium Palm Kernelate[1], Aqua, Elaeis Guineensis (Palm) Kernel Oil[2], Glycerin[1], Litsea Cubeba (May Chang) Fruit Oil, Parfum, Citric Acid, Sodium Chloride, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter[2], Sodium Hydroxyde, Citronellol[3], Geraniol[3], Linalool[3], Geranyl Acetate, Citral[3]

  1. gjord med ekologiska ingredienser
  2. Inhaltsstoffe aus kontrolliert biologischem Anbau
  3. Bestandteil ätherischer Öle
Juridisk information
Tillverkare: Sodasan GmbH, Rudolf-Diesel-Str. 19, 26670, Uplengen, Tyskland, mg@sodasan.com, www.sodasan.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Sodasan Presenttvål LOVE