Schwarzkopf Professional Strait Therapy Post Balm Treatment, 500 ml

För härligt rakt hår

238 kr 265 kr -10%

(476 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

Bara 8 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Stärker håret inifrån
  • Omstrukturerande vitaminkomplex
  • För märkbart mjuk glans

Ofta köpt tillsammans med Schwarzkopf Professional BLONDME Bond Repair Brightening Shampoo, 300 ml

Schwarzkopf Professional Strait Therapy Post Balm Treatment, 500 ml 238 kr (476 kr / l)
Schwarzkopf Professional BLONDME Bond Repair Brightening Shampoo, 300 ml 178 kr (593 kr / l)
Totalpris: 416 kr
Beskrivning

Vill du ha välvårdat, silkesmjukt och glansigt hår efter din Strait-behandling? Unna dig Schwarzkopf Strait Therapy Post Balm Treatment: en lyxig efterbehandling för stärkt och strålande hår!

Denna återuppbyggande hårmask är berikad med en vårdande vitaminblandning som stärker hårfibrerna från rot till topp. Resultatet är ett synbart mjukare, glansigare och mer hanterbart hår perfekt som eftervård till kemisk hårutslätning.

Artikelnr.: HEN-2971240
Innehåll: 500 ml
EAN: 4045787849783
Tillverkarnr.: 2971240
Varumärken: Schwarzkopf Professional
Produktlinjer: Strait Therapy
Hårtyper: För varje hårtyp
Användning: Arbeta in inpackningen försiktigt i fuktigt hår. Skölj av den noggrant efter några minuter.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Cetearylalcohol, Isopropyl Myristate, Behentrimoniumchloride, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Stearamidopropyl Dimethylamine, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Soy Protein, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Cetyl Palmitate, Dimethicone, Phenoxyethanol, Isopropanol, Citric Acid, Methylparaben, Parfum, Cetrimoniumchlorid, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Linalool, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Opuntia Ficus Indica Seed Oil, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Henkel AG & Co. KGaA, Henkelstraße 67, 40589, Düsseldorf, Tyskland, www.henkel.com

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Schwarzkopf Professional Strait Therapy Post Balm Treatment

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder