Schwarzkopf Professional OSiS Curl Jam, 300 ml

För definierad lockkraft

180 kr

(600 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 300 ml

Bara 9 styck kvar på lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast onsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Definierar vågor & lockar
  • Lätt stadga & mer studs
  • Återfuktande effekt

Ofta köpt tillsammans med Schwarzkopf Professional BLONDME Bond Repair Brightening Shampoo, 300 ml

Schwarzkopf Professional OSiS Curl Jam, 300 ml 180 kr (600 kr / l)
Schwarzkopf Professional BLONDME Bond Repair Brightening Shampoo, 300 ml 198 kr (660 kr / l)
Totalpris: 378 kr
Beskrivning

Drömmer du om perfekt definierade lockar och vågor med maximal studs? OSiS Curl Jam Defining Gel från Schwarzkopf Professional är din ideala stylingpartner! Det här återfuktande gelen definierar lockarna samtidigt som det ger lätt stadga.

Formulan återfuktar håret utan att tynga ner, gör det mjukt och glansigt och ger lockarna ett levande, elastiskt utseende. Dessutom blir håret lättare att reda ut. För dig som vill ha mjuka, glänsande och perfekt formade lockar!

Artikelnr.: HEN-2984332
Innehåll: 300 ml
EAN: 4045787936537
Tillverkarnr.: 2984332
Varumärken: Schwarzkopf Professional
Produktlinjer: OSiS
Hårtyper: Lockigt hår
Användning: Gnugga en liten klick mellan handflatorna och arbeta in i håret.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Glycerin, Sorbit, Hydroxypropyl Starch, Cellulose Gum, Phenoxyethanol, Chondrus Crispus (Carrageenan) Powder, Parfum, Algin, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxyde, Propylene Glycol, Linalool, Limonene, Benzoic Acid, Methyl Benzoate

Juridisk information
Tillverkare: Henkel AG & Co. KGaA, Henkelstraße 67, 40589, Düsseldorf, Tyskland, www.henkel.com

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Schwarzkopf Professional OSiS Curl Jam

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder