L'ORÉAL PARIS Elvital Shampoo Öl Magique Jojoba, 300 ml

Intensiv vård för följsamhet & lättare utredning

Ny!

63 kr 71 kr -11%

(210 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 300 ml

I lager från 19. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 23. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För tjockt & mycket torrt hår
  • Med vårdande jojobaolja
  • Mild rengöring & tämning

Ofta köpt tillsammans med L'ORÉAL PARIS Elvital Balsam Öl Magique Coco, 250 ml

L'ORÉAL PARIS Elvital Shampoo Öl Magique Jojoba, 300 ml 63 kr (210 kr / l)
L'ORÉAL PARIS Elvital Balsam Öl Magique Coco, 250 ml 63 kr (252 kr / l)
Totalpris: 126 kr
Beskrivning

Elvital Shampoo Öl Magique Jojoba från L'ORÉAL PARIS är ett vårdande schampo för tjockt och mycket torrt hår. Det rengör skonsamt och ger följsamhet samt gör håret lättare att reda ut.

Alla höjdpunkter i korthet:

  • Målinriktad vård: Utvecklat speciellt för behoven hos tjockt och mycket torrt hår.
  • Vårdande formula: Innehåller jojobaolja som ger märkbar följsamhet och tämjer håret.
  • Krämig konsistens: Fördelas enkelt och omsluter varje enskild hårfiber.
  • Mild rengöring: Lämnar håret välvårdat och behagligt efter tvätten.

Artikelnr.: MUE-AA803100
Innehåll: 300 ml
EAN: 3600524139445
Tillverkarnr.: AA803100
Varumärken: L'ORÉAL PARIS
Hårtyper: Torrt hår
Användning: Massera in schampot i fuktigt hår och skölj sedan noggrant.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Dimethicone, CI 77891 (Titanium Dioxid), CI 19140 (Yellow 5), CI 17200 (Red 33), Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Mica, Coco-Betaine, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxyde, Hydrogenated Jojoba Oil, Phenoxyethanol, Steareth-6, Acetic Acid (Essigsäure), Peg-100 Stearate, Trideceth-10, Trideceth-3, Salicylic Acid, Limonene, Fumaric Acid, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Linalool, Amodimethicone, Carbomer, Citric Acid, Coumarin, Hexylene Glycol, Hexyl Cinnamal, Glycerin, Glycol Distearate, Parfum

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: L'ORÉAL Deutschland GmbH, Johannstraße 1, 40476, Düsseldorf, Tyskland, www.loreal.com/de-at/austria

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för L'ORÉAL PARIS Elvital Shampoo Öl Magique Jojoba