L'ORÉAL PARIS Elvital Schampo Glycolic Gloss Spegelglans, 300 ml

Silkeslent hår och strålande glans varje dag

Ny!

63 kr 71 kr -11%

(210 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 300 ml

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För matt och glanslöst hår
  • Formel med glykolsyra
  • Skonsam rengöring och glänsande finish

Ofta köpt tillsammans med Bali Care BALI CURLS Moisturising Conditioner, 250 ml

L'ORÉAL PARIS Elvital Schampo Glycolic Gloss Spegelglans, 300 ml 63 kr (210 kr / l)
Bali Care BALI CURLS Moisturising Conditioner, 250 ml 150 kr (600 kr / l)
Totalpris: 213 kr
Beskrivning

Elvital Schampo Glycolic Gloss Spegelglans från L'ORÉAL PARIS är ett flytande schampo för glanslöst och matt hår, lämpligt för daglig användning. Formulan ger en skonsam rengöring och ger håret en glänsande finish.

Alla höjdpunkter i korthet:

  • Skonsam formula: Rengör håret skonsamt och lämnar en ren känsla.
  • Med glykolsyra: Ger en silkeslenare känsla och glans till håret.
  • Välvårdat utseende: Bidrar till ett mjukt och följsamt utseende och förbereder håret för efterföljande vård.

Artikelnr.: MUE-AB017700
Innehåll: 300 ml
EAN: 3600524230548
Tillverkarnr.: AB017700
Varumärken: L'ORÉAL PARIS
Hårtyper: För varje hårtyp
Användning: Massera in schampot i fuktigt hår och skölj sedan noggrant.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Glycol Distearate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Dimethicone, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Cocamide Mea, Coco-Betaine, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxyde, Hydroxy Citronellal, Steareth-6, Phenoxyethanol, Acetic Acid (Essigsäure), Peg-100 Stearate, Trideceth-10, Trideceth-3, Salicylic Acid, Limonene, Fumaric Acid, Linalool, Pinene, Amodimethicone, Carbomer, Carvone, Geranyl Acetate, Citric Acid, Tetramethyl Acetyloctahydronaphtalenes, Citrus Lemon Peel Oil, Hexylene Glycol, Hexyl Cinnamal, Glycolic Acid, Parfum

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: L'ORÉAL Deutschland GmbH, Johannstraße 1, 40476, Düsseldorf, Tyskland, www.loreal.com/de-at/austria

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för L'ORÉAL PARIS Elvital Schampo Glycolic Gloss Spegelglans

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder