L'ORÉAL PARIS Elvital Schampo Bond Repair, 200 ml

Skonsam hårtvätt som stärker hårets inre struktur

Ny!

88 kr 98 kr -10%

(440 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 ml

Bara 6 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För skadat och skört hår
  • Med 5 % Bond-Repair-komplex
  • Sulfatfri formula

Ofta köpt tillsammans med L'ORÉAL PARIS ELVITAL Color Shine Deep Purple Mask, 250 ml

L'ORÉAL PARIS Elvital Schampo Bond Repair, 200 ml 88 kr (440 kr / l)
L'ORÉAL PARIS ELVITAL Color Shine Deep Purple Mask, 250 ml 74 kr (296 kr / l)
Totalpris: 162 kr
Beskrivning

Elvital Schampo Bond Repair från L'ORÉAL PARIS är ett flytande schampo för skadat och skört hår som passar alla hårtyper. Det rengör håret skonsamt, stärker hårfibern och stödjer hårets inre struktur samt hårets bindningar.

Alla höjdpunkter i korthet:

  • Stärkande vård: Stödjer hårets inre struktur och hårets bindningar samt stärker hårfibern.
  • Bond-Repair-komplex: Formula med 5 % Bond-Repair-komplex och citronsyra.
  • Sulfatfri formula: Rengör håret skonsamt utan sulfater.
  • Silkeslent resultat: Ger en smidig känsla i håret, glans och ett välvårdat utseende.

Artikelnr.: MUE-AA563300
Innehåll: 200 ml
EAN: 3600524074654
Tillverkarnr.: AA563300
Varumärken: L'ORÉAL PARIS
Användning: Massera in schampot i fuktigt hår och skölj sedan noggrant.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Cocamide Mea, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Glycol Distearate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Parfum, Hexylene Glycol, Coco-Betaine, Sodium Hydroxyde, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydroxy Citronellal, Peg-55 Propylene Glycol Oleate, Arginin, Salicylic Acid, Polyquaternium 7, Limonene, Benzoic Acid, Linalool, Pinene, Benzylbenzoat, Linalyl Acetate, Propylene Glycol, Carbomer, Carvone, Geranyl Acetate, Citric Acid, Tetramethyl Acetyloctahydronaphtalenes, Betaine, Citrus Lemon Peel Oil, Hexyl Cinnamal

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: L'ORÉAL Deutschland GmbH, Johannstraße 1, 40476, Düsseldorf, Tyskland, www.loreal.com/de-at/austria

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för L'ORÉAL PARIS Elvital Schampo Bond Repair

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder