L'ORÉAL PARIS Elvital Collagen Lifter Volymgivande schampo, 300 ml

Skonsam hårrengöring för omedelbart lyft vid rötterna & märkbart mer volym

Ny!

63 kr 71 kr -11%

(210 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 300 ml

Bara 6 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För fint & platt hår
  • Med kollagen-AS-fragment
  • Lyft vid rötterna & volym i upp till 72 timmar

Ofta köpt tillsammans med Bali Care BALI CURLS Moisturising Conditioner, 250 ml

L'ORÉAL PARIS Elvital Collagen Lifter Volymgivande schampo, 300 ml 63 kr (210 kr / l)
Bali Care BALI CURLS Moisturising Conditioner, 250 ml 150 kr (600 kr / l)
Totalpris: 213 kr
Beskrivning

Elvital Collagen Lifter Volymgivande schampo från L'ORÉAL PARIS har utvecklats särskilt för fint eller platt hår. Det rengör håret grundligt och skonsamt och ger märkbart mer fyllighet.

Alla fördelar i korthet:

  • Lyft vid rötterna & volym: Ger pålitlig volym och ett lyft vid rötterna i upp till 72 timmar.
  • Kollagen-AS-fragment: Den speciella formulan stärker håret direkt vid tvätten.
  • Lätt vård: Den klara, lätta konsistensen rengör skonsamt utan att tynga ner håret.
  • Fräsch doft: Lämnar en behaglig doft av päron, citrus och ros.

Artikelnr.: MUE-AB094801
Innehåll: 300 ml
EAN: 3600524251253
Tillverkarnr.: AB094801
Varumärken: L'ORÉAL PARIS
Hårtyper: För varje hårtyp
Användning: Massera in schampot i fuktigt hår och skölj sedan noggrant.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Parfum, Cocamide Mea, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxyde, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Lactate, Triethylcitrate, Polysorbate-20, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Dimethyl Phenethyl Acetate, Linalool, Benzyl Alcohol, Geranyl Acetate, Geraniol, Carbomer, Citric Acid, Butylene Glycol, Tetramethyl Acetyloctahydronaphtalenes, Hexyl Cinnamal, Glycerin

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: L'ORÉAL Deutschland GmbH, Johannstraße 1, 40476, Düsseldorf, Tyskland, www.loreal.com/de-at/austria

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för L'ORÉAL PARIS Elvital Collagen Lifter Volymgivande schampo

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder