AVEO MED Deo Stick Sensitiv, 50 g

Pålitlig fräsch känsla & mild vård i vardagen

36 kr 40 kr -10%

(720 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 50 g

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast onsdag, 14. oktober om du beställer senast tisdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För känslig hud
  • Krämig textur & enkel applicering
  • Utan aluminiumsalter & parfym

Ofta köpt tillsammans med AVEO Vintage Blossom Deodorant Spray, 200 ml

AVEO MED Deo Stick Sensitiv, 50 g 36 kr (720 kr / kg)
AVEO Vintage Blossom Deodorant Spray, 200 ml 18 kr (90 kr / l)
Totalpris: 54 kr
Beskrivning

MED Deo Stick Sensitiv från AVEO är ett deostick för känslig hud som ger en behaglig känsla av fräschhet. Den fasta konsistensen i ett praktiskt format ger huden en välvårdad känsla.

Alla höjdpunkter i korthet:

  • För känslig hud: Är särskilt anpassat efter känslig huds behov.
  • Utan aluminiumsalter: Innehåller varken aluminiumsalter eller parfym och är veganskt.
  • Med kokosolja & sheasmör: Innehåller kokosolja och sheasmör för daglig användning.
  • Krämig textur: Är enkel att applicera på huden.
  • Utan plast & mikroplast: Förpackningen är fri från plast och formuleringen innehåller ingen mikroplast.

Artikelnr.: MUE-4796
Innehåll: 50 g
EAN: 2200303355304
Tillverkarnr.: 4796
Varumärken: AVEO
Hudtyp: för alla hudtyper
Användning: Applicera med ett lätt tryck, jämnt och tunt över hela armhålan och låt den torka helt innan den kommer i kontakt med kläder. Använd inte på irriterad hud.
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för AVEO MED Deo Stick Sensitiv

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder