sebamed Acute Lotion Urea 10% Parfymfri, 200 ml

Återfuktande bodylotion med urea

84 kr

(420 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 ml

I lager från 12. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans måndag, 19. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För särskilt torr hud
  • Med hydro-lipidkomplex
  • Intensiv vård

Ofta köpt tillsammans med Jean&Len Cranberry/Vanilla Invigorating Shower Gel, 250 ml

sebamed Acute Lotion Urea 10% Parfymfri, 200 ml 84 kr (420 kr / l)
Jean&Len Cranberry/Vanilla Invigorating Shower Gel, 250 ml 38 kr (152 kr / l)
Totalpris: 122 kr
Beskrivning

Den akuta vården för extremt torr och stressad hud är gjord med en speciell formulering av högkoncentrerad urea och ett hydro-lipidkomplex av naturlig sötmandelolja och polyol. Denna sammansättning ger en särskilt intensiv återfuktning och ger näring åt huden på djupet.

Artikelnr.: MUE-204606
Innehåll: 200 ml
EAN: 4103040048547
Tillverkarnr.: 204606
Varumärken: sebamed
Hudtyp: känslig hud, torr hud
Produktfunktion: pH hudneutralt
Fri från: Alkohol, Färgämnen, Mikroplaster, Mineraloljor, Parabener, Paraffin, Parfym, PEG, Silikoner, nanopartiklar
Certifikater: ECARF certifierad
Användning: Massera in på ren, torr hud och låt absorbera.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Urea, Coco Caprylate/Caprate, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Glycerin, Magnesium Sulphate, Cera Alba (Beeswax), Caprylic/Capric Triglyceride, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Lactic Acid, Citric Acid, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Sebapharma GmbH & Co., Binger Straße 80, 56154 , Bad Salzig, Tyskland, www.sebamed.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för sebamed Acute Lotion Urea 10% Parfymfri