lavera Freshness & Balance Shampoo, 250 ml

Balanserande rengöring för hårbotten

66 kr

(264 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 ml

I lager från 20. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans måndag, 26. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För fett hår
  • Underbart fräsch doft
  • Mycket mild formula

Ofta köpt tillsammans med lavera Basis Sensitiv Conditioner Moisture & Care, 200 ml

lavera Freshness & Balance Shampoo, 250 ml 66 kr (264 kr / l)
lavera Basis Sensitiv Conditioner Moisture & Care, 200 ml 66 kr (330 kr / l)
Totalpris: 132 kr
Beskrivning

Ekologisk mynta och ekologisk lime är nyckelkomponenterna som ger detta schampo sin uppfriskande och balanserade effekt. Schampot rengör snabbt fett hår på ett skonsamt sätt och balanserar hårbotten. Den delikata texturen i kombination med vatten skapar ett mjukt lödder som enkelt kan masseras in i håret. Den milda formulan gör håret lättare att hantera och ger en underbart fräsch känsla.

Användning:

  • Massera in vått hår, löddra upp och skölj sedan noggrant med vatten.
Artikelnr.: XEC-LA-116352
Innehåll: 250 ml
EAN: 4021457666881
Tillverkarnr.: 116352
Varumärken: lavera
Doftnot: Färsk
Hårtyper: Flottigt hår
Produktfunktion: Vegansk
Fri från: Parabener, Silikoner, Syntetiska doftämnen, Syntetiska färgämnen, Syntetiska konserveringsmedel
Certifikater: Vegan, ECOCERT
Användning: Massera in schampot i fuktigt hår och skölj sedan noggrant.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice[1], Sodium Coco­ Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Maris Sal, Citric Acid, Mentha Piperita Leaf Extract[1], Hamamelis Virginiana Leaf Extract[1], Camelia Sinensis Leaf Extract[1], Lactic Acid, Glycerin, Levulinic Acid, Sodium Levulinate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Anisate, Pca Glyceryl Oleate, Parfum[2], Linalool[2], Citrus Lemon Peel Oil[2], Limonene[2], Juniperus Virginiana (Cedarwood) Oil[2], Pinene[2], Lavandula Oil/Extract[2]

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
  2. av naturligt ursprung
Juridisk information
Tillverkare: Laverana GmbH & Co. KG, Am Weingarten 4, 30974, Wennigsen, Tyskland, www.lavera.de/impressum

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för lavera Freshness & Balance Shampoo