NIVEA MEN Sensitive Duschgel, 500 ml

Skonsam rengöring för känslig manlig hud

70 kr

(140 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med bambuextrakt
  • För känslig hud
  • Kropp, ansikte och hår

Ofta köpt tillsammans med NIVEA MEN Body Lotion, 250 ml

NIVEA MEN Sensitive Duschgel, 500 ml 70 kr (140 kr / l)
NIVEA MEN Body Lotion, 250 ml 60 kr (240 kr / l)
Totalpris: 130 kr
Beskrivning

NIVEA MEN Sensitive duschgel rengör försiktigt din hud och lugnar den med bambuextrakt. Den efterlämnar en avslappnad, närande hudkänsla.

Miljön behöver inte heller oroa sig, eftersom formulan är 99 % biologiskt nedbrytbar (enligt OECD eller motsvarande metoder) och fri från fasta mikroplastpartiklar (enligt UNEP:s definition). Flaskan består till 97 % av återvunnet material (exklusive lock och etikett).

Artikelnr.: MUE-81084-09130-76
Innehåll: 500 ml
EAN: 4006000235318
Tillverkarnr.: 81084-09130-76
Varumärken: NIVEA
Produktlinjer: MEN
Hudtyp: känslig hud
Hårtyper: Känslig hårbotten, För varje hårtyp
Fri från: Mikroplaster, Mineraloljor
Användning: Fördela produkten jämnt på kroppen och håret. Skölj sedan noggrant.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Bambusa Vulgaris Shoot Extract, Glycerin, Glyceryl Stearate Se, Sodium Chloride, Citric Acid, Peg-3 Distearate, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Polyquaternium 7, Sodium Benzoate, Linalool, Limonene, Parfum

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Beiersdorf AG, Unnastraße 48, 20245, Hamburg, Tyskland, www.beiersdorf.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för NIVEA MEN Sensitive Duschgel

4,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (50%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
1 (50%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

2 recensioner

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder