PHYTORELAX LABORATOIRES Keratin Plex 04. Bond Restore Thermoprotector Spray, 180 ml

Med dubbelverkande teknik

108 kr

(600 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 180 ml

I lager

Leverans senast torsdag, 08. oktober om du beställer senast torsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För skadat & sprött hår
  • Med hydrolyserat keratin
  • Skyddar mot värme

Ofta köpt tillsammans med PHYTORELAX LABORATOIRES Argan Volume & Shine Spray, 100 ml

PHYTORELAX LABORATOIRES Keratin Plex 04. Bond Restore Thermoprotector Spray, 180 ml 108 kr (600 kr / l)
PHYTORELAX LABORATOIRES Argan Volume & Shine Spray, 100 ml 92 kr (920 kr / l)
Totalpris: 200 kr
Beskrivning

Bond Restore Thermoprotector Spray från PHYTORELAX LABORATORIES är en riktig spelväxlare för styling!
Värmeskyddssprayen skyddar skadat och sprött hår från värmen från olika stylingverktyg eftersom dubbelverkande teknologin gjord av EXTRACELLTMPLEX och hydrolyserat keratin omsluter håret. Denna får näring och omstruktureras så att den behåller sin naturliga glans även efter föning och uträtning!

Artikelnr.: HAR-6029639
Innehåll: 180 ml
EAN: 8030976029639
Tillverkarnr.: 6029639
Varumärken: PHYTORELAX LABORATOIRES
Hårtyper: Skört hår, Frissigt hår, Skadat hår
Fri från: Mineraloljor
Användning: Spraya i torrt eller handdukstorkat hår innan du fönar eller använder värmeverktyg. Skölj inte.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Alcohol Denat, Amodimethicone/Morpholinomethyl Silsesquioxane Copolymer, Hydrolyzed Keratin, Trideceth-5, Saccharomyces Lysate, Trideceth-9, Glycerin, Cetrimoniumchlorid, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Polysorbate-20, Phenoxyethanol, Lactic Acid, Benzyl Salicylate, Linalool, Limonene, Leuconostoc/ Radish Root Ferment Filtrate, Citronellal, Dehydroacetic Acid

Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Passande produkter
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Juridisk information
Tillverkare: HARBOR SPA, Via Marie Curie 5, 40064, Ozzano dell'Emilia (BO), Italien, www.phytorelax.it

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för PHYTORELAX LABORATOIRES Keratin Plex 04. Bond Restore Thermoprotector Spray