SPEICK THERMALsensitiv Duschgel, 200 ml

Perfekt för rent nöje

68 kr 76 kr -11%

(340 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 ml

Bara 8 styck kvar på lager

Leverans senast tisdag, 13. oktober om du beställer senast tisdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hud- och hårtyper
  • Skonsamma och växtbaserade ytaktiva ämnen
  • Fruktig doft

Ofta köpt tillsammans med SPEICK ORGANIC 3.0 Body Lotion, 200 ml

SPEICK THERMALsensitiv Duschgel, 200 ml 68 kr (340 kr / l)
SPEICK ORGANIC 3.0 Body Lotion, 200 ml 130 kr (650 kr / l)
Totalpris: 198 kr
Beskrivning

Milda tvättaktiva ämnen frigör kroppen och håret från topp till tå. Berikad med algextrakt, säkerställer denna duschgel också balansen i huden, medan vitamin F skyddar mot uttorkning. Dessutom ger den fruktiga doften ny energi och rent nöje i badrummet varje dag.

Artikelnr.: XEC-SYN-61161
Innehåll: 200 ml
EAN: 4009800004054
Tillverkarnr.: 61161
Varumärken: SPEICK
Hudtyp: för alla hudtyper
Doftnot: Fruktig
Hårtyper: För varje hårtyp
Produktfunktion: Vegansk
Fri från: Mikroplaster, Mineraloljor, Parabener, Silikoner, Syntetiska doftämnen, Syntetiska färgämnen, Djurförsök, Gluten, Laktos
Certifikater: BDIH
Användning: Fördela produkten jämnt på kroppen och håret. Skölj sedan noggrant.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium Coco­ Sulfate, Coco Glucoside, Sodium Chloride, Glyceryl Oleate, Sodium Cocoyl Glutamat, Disodium Cocoyl Glutamate, Hydrolyzed Soy Protein, Valeriana Celtica Extract, Pelvetia Canaliculata Extract, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Hydrolyzed Corn Starch, Phragmites Kharka Extract, Poria Cocos Extract, Parfum, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Limonene, Linalool

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Speick Naturkosmetik GmbH & Co. KG, Benzstr. 9, 70771, Leinfelden-Echterdingen, Tyskland, info@speick.de, www.speick.de/de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för SPEICK THERMALsensitiv Duschgel

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder