Schwarzkopf Professional OSiS G. Force 1, 150 ml

Ultimat kontroll för din look

143 kr 151 kr -5%

(953 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 150 ml

I lager

Leverans senast torsdag, 08. oktober om du beställer senast onsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Extremt stark & långvarig stadga
  • Maximal kontroll vid styling
  • Ger fantastisk glans

Ofta köpt tillsammans med Schwarzkopf Professional BLONDME Bond Repair Brightening Shampoo, 300 ml

Schwarzkopf Professional OSiS G. Force 1, 150 ml 143 kr (953 kr / l)
Schwarzkopf Professional BLONDME Bond Repair Brightening Shampoo, 300 ml 198 kr (660 kr / l)
Totalpris: 341 kr
Beskrivning

Vill du ha maximal kontroll och en look som håller hela dagen? OSiS G.Force Styling Gel från Schwarzkopf Professional ger extremt stark stadga och långvarigt resultat. Perfekt för uttrycksfulla och precist stylade frisyrer.

Detta gel låter dig forma varje strå exakt som du vill, och ger samtidigt fantastisk glans. Trots den höga stadgan är det enkelt att tvätta ur utan att lämna några rester, för kraftfulla looks som håller.

Artikelnr.: HEN-2984334
Innehåll: 150 ml
EAN: 4045787999167
Tillverkarnr.: 2984334
Varumärken: Schwarzkopf Professional
Produktlinjer: OSiS
Hårtyper: För varje hårtyp
Användning: Gnugga en liten klick mellan handflatorna och arbeta in i håret.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Polyvinylpyrrolidon, Glycerin, Acrylates/Steareth-20 Methacrylate Crosspolymer, Zea Mays Starch, Phenoxyethanol, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Aminomethyl Propanol, Parfum, Panthenol, Ethylhexylglycerin, Linalool, Sodium Benzoate, Limonene, Methyl Benzoate

Juridisk information
Tillverkare: Henkel AG & Co. KGaA, Henkelstraße 67, 40589, Düsseldorf, Tyskland, www.henkel.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Schwarzkopf Professional OSiS G. Force 1