Schwarzkopf Professional Bonacure Repair Rescue Spray Conditioner, 400 ml

Känn skillnaden efter varje användning

312 kr 329 kr -5%

(780 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 ml

I lager

Leverans senast tisdag, 06. oktober om du beställer senast tisdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För skadat & slitet hår
  • Omedelbar utredning & styrka
  • Värmeskydd upp till 230 °C

Ofta köpt tillsammans med RAUSCH Volymschampo Malva, 200 ml

Schwarzkopf Professional Bonacure Repair Rescue Spray Conditioner, 400 ml 312 kr (780 kr / l)
RAUSCH Volymschampo Malva, 200 ml 177 kr (885 kr / l)
Totalpris: 489 kr
Beskrivning

Trött på poröst, skadat eller sprött hår? Bonacure Repair Rescue Spray Conditioner från Schwarzkopf Professional är den perfekta lösningen för snabb och effektiv vård!

Denna viktlösa leave-in-spray reder ut skadat hår direkt och gör det betydligt lättare att kamma. Den veganska formulan med Care Boost Complex, veganskt keratin och arginin hjälper till att återuppbygga hårets inre styrka och elasticitet – utan att tynga ner. Dessutom slätar sprayen ut hårstråets yta, gör håret mjukt och ger ett värmeskydd upp till 230 °C.

Artikelnr.: HEN-2981491
Innehåll: 400 ml
EAN: 4067971077284
Tillverkarnr.: 2981491
Varumärken: Schwarzkopf Professional
Produktlinjer: Bonacure
Hårtyper: Hår med tendens till kluvna toppar, Skadat hår
Produktfunktion: Vegansk
Fri från: Mineraloljor, Ftalater, Sulfater, Syntetiska färgämnen, Djurförsök, SLES
Användning: Arbeta in i handdukstorkat eller torrt hår. Skölj inte.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Dimethicone, Trisiloxane, Arginin, Soy Amino Acids, Wheat Amino Acids, Serin, Threonine, Arginine Hci, Phenyl Trimethicone, Dimethiconol, Parfum, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Polyquaternium-16, Cetrimoniumchlorid, Lactic Acid, Sodium Benzoate, Linalool, Limonene, Citronellol, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Potassium Sorbate

Säkerhets- och varningsanvisningar

Säkerhetsanvisningar:

  • P273 - Undvik utsläpp till miljön.
  • P501 - Innehållet/behållaren lämnas enligt lokala/nationella förordningar.

Varningsanvisningar:

  • H412 - Skadliga långtidseffekter för vattenlevande organismer.
Juridisk information
Tillverkare: Henkel AG & Co. KGaA, Henkelstraße 67, 40589, Düsseldorf, Tyskland, www.henkel.com

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Schwarzkopf Professional Bonacure Repair Rescue Spray Conditioner

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder