PHYTORELAX LABORATOIRES Keratin Repair Intensive Reconstructor Spray, 150 ml

Intensivvård i praktisk sprayflaska

97 kr

(647 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 150 ml

Bara 4 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För skadat hår
  • Återfuktar
  • Med sericin

Ofta köpt tillsammans med PHYTORELAX LABORATOIRES Keratin Repair Reconstructor Shampoo, 250 ml

PHYTORELAX LABORATOIRES Keratin Repair Intensive Reconstructor Spray, 150 ml 97 kr (647 kr / l)
PHYTORELAX LABORATOIRES Keratin Repair Reconstructor Shampoo, 250 ml 92 kr (368 kr / l)
Totalpris: 189 kr
Beskrivning

TheIntensive Reconstruction Spray från PHYTORELAX LABORATORIES återställer skadat hår till ny glans!
Med flytande keratin och proteinet sericin skapar sprayen en hinna på håret som ger fukt och vård och kan hjälpa till att reparera skadat hår - för underbart omhändertaget och mjukt hår!

Användning:
Spraya jämnt i torrt eller fuktigt hår. Skölj inte.

Artikelnr.: HAR-6009051
Innehåll: 150 ml
EAN: 8030976009051
Tillverkarnr.: 6009051
Varumärken: PHYTORELAX LABORATOIRES
Hårtyper: Skört hår, Skadat hår
Användning: Arbeta in i handdukstorkat eller torrt hår. Skölj inte.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Dimethicone Peg-8 Meadowfoamate, Propylene, Vp/Va Copolymer, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Sericin, Phenoxyethanol, Parfum, Amodimethicone, Benzoic Acid, C12-14 Sec-Pareth-5, C12-14 Sec-Pareth-7, Dehydroacetic Acid, Leuconostoc/Radish Root Extract Ferment Filtrate, Ethylhexylglycerin, Hexyl Cinnamal, Triethanolamine

Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Passande produkter
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Juridisk information
Tillverkare: HARBOR SPA, Via Marie Curie 5, 40064, Ozzano dell'Emilia (BO), Italien, www.phytorelax.it

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för PHYTORELAX LABORATOIRES Keratin Repair Intensive Reconstructor Spray

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder