PHYTORELAX LABORATOIRES Keratin Repair Anti-Frizz Treatment, 150 ml

Inget mer svagt hår

97 kr

(647 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 150 ml

Bara 9 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För skadat hår
  • Reparerande & närande
  • Med flytande keratin

Ofta köpt tillsammans med PHYTORELAX LABORATOIRES Keratin Repair Reconstructor Shampoo, 250 ml

PHYTORELAX LABORATOIRES Keratin Repair Anti-Frizz Treatment, 150 ml 97 kr (647 kr / l)
PHYTORELAX LABORATOIRES Keratin Repair Reconstructor Shampoo, 250 ml 92 kr (368 kr / l)
Totalpris: 189 kr
Beskrivning

Anti-Frizz Treatment från PHYTORELAX LABORATORIES erbjuder dig det bästa stödet för sprött, skadat eller burrigt hår! Formuleringen med flytande keratin är utvecklad genom applicering under en Värmekällan når sin fulla potential och kan hjälpa till att minska hårskador och stärka hårstrukturen Dessutom skyddas håret från fukt och hållningen och formen kan också optimeras - för fantastiska resultat!

Användning:
Fördela produkten genom fuktigt eller torrt hår och styla den sedan med en hårtork eller plattång.

Artikelnr.: HAR-6009044
Innehåll: 150 ml
EAN: 8030976009044
Tillverkarnr.: 6009044
Varumärken: PHYTORELAX LABORATOIRES
Hårtyper: Skört hår, Frissigt hår, Lockigt hår, Skadat hår
Användning: Arbeta in i handdukstorkat eller torrt hår. Skölj inte.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Polyacrylamidomethylpropane Sulfonic Acid, Dimethicone Peg-8 Meadowfoamate, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Sericin, Phenoxyethanol, Ethanolamine, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Hexyl Cinnamal, Ethylhexylglycerin, Leuconostoc/Radish Root Extract Ferment Filtrate

Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Passande produkter
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Juridisk information
Tillverkare: HARBOR SPA, Via Marie Curie 5, 40064, Ozzano dell'Emilia (BO), Italien, www.phytorelax.it

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för PHYTORELAX LABORATOIRES Keratin Repair Anti-Frizz Treatment

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder