PHYTORELAX LABORATOIRES Argan Nourishing Shampoo, 250 ml

Utan silikoner och parabener

92 kr 97 kr -5%

(368 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 ml

I lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast onsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För sprött & skadat hår
  • Rengöring & vård
  • För glans & smidighet

Ofta köpt tillsammans med Plantur Plantur 21 #longhair Nutri-Conditioner, 175 ml

PHYTORELAX LABORATOIRES Argan Nourishing Shampoo, 250 ml 92 kr (368 kr / l)
Plantur Plantur 21 #longhair Nutri-Conditioner, 175 ml 95 kr (543 kr / l)
Totalpris: 187 kr
Beskrivning

Argan Nourishing Shampoo från PHYTORELAX LABORATORIES erbjuder skört, stressat och skadat hår det perfekta vårdprogrammet!
Den säkerställer skonsam rengöring och ger rik vård till skadat hår. Ditt hår känns märkbart mjukare och imponerar med sin fina glans och underbara smidighet!

Artikelnr.: HAR-6008191
Innehåll: 250 ml
EAN: 8030976008191
Tillverkarnr.: 6008191
Varumärken: PHYTORELAX LABORATOIRES
Hårtyper: Skört hår, Skadat hår
Fri från: Mineraloljor, Parabener, Silikoner, Syntetiska färgämnen, SLES
Användning: Massera in schampot i fuktigt hår och skölj sedan noggrant.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium Coco­ Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Coco Glucoside, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Glycol Distearate, Behenamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Parfum, Dehydroacetic Acid, Lactic Acid, Polyglyceryl-3 Cocoate, Polyglyceryl-4-Caprate, Polyglyceryl-6 Caprylate/Caprate, Polyglyceryl-6 Ricinoleate, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Benzoic Acid, Citric Acid, Ethylhexylglycerin

Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Juridisk information
Tillverkare: HARBOR SPA, Via Marie Curie 5, 40064, Ozzano dell'Emilia (BO), Italien, www.phytorelax.it

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för PHYTORELAX LABORATOIRES Argan Nourishing Shampoo

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder