Natura Siberica Oblepikha Shampoo Curls, 400 ml

Rengör skonsamt hår & hårbotten

108 kr 121 kr -11%

(270 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 ml

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Vårdar lockigt hår
  • Återfuktande
  • Med havtornsolja & vitaminer

Ofta köpt tillsammans med Bali Care BALI CURLS Moisturising Conditioner, 250 ml

Natura Siberica Oblepikha Shampoo Curls, 400 ml 108 kr (270 kr / l)
Bali Care BALI CURLS Moisturising Conditioner, 250 ml 150 kr (600 kr / l)
Totalpris: 258 kr
Beskrivning

Schampot med ekologisk havtornsolja från Altai, marockansk arganolja, arktisk kvanne, siden och värdefulla vitaminer rengör skonsamt hår och hårbotten och vårdar särskilt lockigt hår. Håret får intensiv fukt och en behaglig och mjuk känsla.

Artikelnr.: XEC-NS-22105
Innehåll: 400 ml
EAN: 4743318140056
Tillverkarnr.: 22105
Varumärken: Natura Siberica
Produktlinjer: Oblepikha Siberica
Hårtyper: Lockigt hår
Fri från: Djurförsök
Användning: Massera in schampot i fuktigt hår och skölj sedan noggrant.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium Cocoyl Isethionate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Water[1], Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Fruit Oil[2], Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil[2], Angelica Archangelica Root Extract[2], Pinus Pumila Needle Extract[1], Geranium Sibiricum Extract[1], Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice Powder[2], Pineamidopropyl Betaine, Hippophae Rhamnoides Amidopropyl Betaine, Hydrolyzed Silk, Rhodiola Rosea Root Extract[2], Sorbus Aucuparia (Rowanberry) Fruit Extract[1], Panthenol, Niacinamide, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Oleate, Glyceryl Linoleate, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citricacid, Parfum, CI 15985, CI 19140, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal

  1. Organiska växtextrakt från vildsamling
  2. aus biologischem Anbau
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Eurobio Lab OÜ, Leiva 5, 12618, Tallinn, Estland, www.eurobiolab.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Natura Siberica Oblepikha Shampoo Curls