lavera Volume & Strength Shampoo, 250 ml

Ökar rörelse och stuns

66 kr

(264 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 ml

I lager från 20. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans måndag, 26. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För fint hår
  • Ekologisk bambu & ekologiska alger
  • Gör håret lättare att kamma

Ofta köpt tillsammans med Plantur Plantur 21 #longhair Nutri-Conditioner, 175 ml

lavera Volume & Strength Shampoo, 250 ml 66 kr (264 kr / l)
Plantur Plantur 21 #longhair Nutri-Conditioner, 175 ml 95 kr (543 kr / l)
Totalpris: 161 kr
Beskrivning

Schampot är speciellt utvecklat för fint, livlöst hår. Det ger förnyad volym och gör håret lättare att kamma. En högkvalitativ blandning av extrakt erhållna från ekologisk bambu och ekologiska alger stärker hårets struktur och ger det dynamisk vitalitet.

Användning:

  • Massera in i vått hår, löddra upp och skölj sedan noggrant med vatten.
Artikelnr.: XEC-LA-116343
Innehåll: 250 ml
EAN: 4021457666799
Tillverkarnr.: 116343
Varumärken: lavera
Doftnot: Färsk
Hårtyper: Tunt hår, Kraftlöst hår, Normalt hår, Ostyrigt hår
Produktfunktion: Vegansk
Fri från: Parabener, Silikoner, Syntetiska doftämnen, Syntetiska färgämnen, Syntetiska konserveringsmedel
Certifikater: Vegan, ECOCERT
Användning: Massera in schampot i fuktigt hår och skölj sedan noggrant.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice[1], Sodium Coco­ Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Maris Sal, Citric Acid, Camelia Sinensis Leaf Extract[1], Sasa Kurilensis Leaf/Stem Extract[1], Gossypium Hirsutum (Cotton) Extract[1], Humulus Lupulus (Hops) Extract[1], Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolized Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Tocopherol (Vitamin E), Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Betaine, Levulinic Acid, Cetearylalcohol, Sodium Levulinate, Sodium Cetearyl Sulfate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Anisate, Tridecane, Coco Glucoside, Undecane, Lactobacillus Ferment, Sodium Sulfate, Sodium Chloride, Parfum[2], Citronellol[2], Limonene[2], Linalyl Acetate[2]

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
  2. av naturligt ursprung
Juridisk information
Tillverkare: Laverana GmbH & Co. KG, Am Weingarten 4, 30974, Wennigsen, Tyskland, www.lavera.de/impressum

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för lavera Volume & Strength Shampoo