lavera Hårbottentonic Revitalize & Boost, 125 ml

Med växtbaserat kollagen

121 kr

(968 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 125 ml

I lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast tisdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För fint, kraftlöst & moget hår
  • Med naturligt koffein
  • Skonsam mot hårbotten

Ofta köpt tillsammans med lavera Volume & Strength Shampoo, 250 ml

lavera Hårbottentonic Revitalize & Boost, 125 ml 121 kr (968 kr / l)
lavera Volume & Strength Shampoo, 250 ml 66 kr (264 kr / l)
Totalpris: 187 kr
Beskrivning

Hårbottentonic Revitalize & Boost ger stöd för fint, kraftlöst och moget hår. Kombinationen av naturligt koffein och växtbaserat kollagen vårdar hårbotten. Den lätta formulan absorberas snabbt och ger en vårdad och stark hårkänsla utan att tynga ner.

Användning:
Applicera dagligen direkt på hårbotten och massera försiktigt in. Ska inte sköljas ur.

Artikelnr.: XEC-LA-116373
Innehåll: 125 ml
EAN: 4021457667093
Tillverkarnr.: 116373
Varumärken: lavera
Doftnot: Blommig
Hårtyper: Tunt hår, Kraftlöst hår, Moget hår
Produktfunktion: Vegansk
Fri från: Parabener, Silikoner, Syntetiska doftämnen, Syntetiska färgämnen, Syntetiska konserveringsmedel
Certifikater: Vegan, ECOCERT
Ingredienser (INCI)

Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice[1], Alcohol Denat[3], Triethylcitrate, Caffeine, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract[1], Zingiber Officinale Root Extract[1], Panax Ginseng Root Extract[1], Lepidium Meyenii (Maca) Root Extract[1], Withania Somnifera Root Extract[1], Glycerin, Acacia Senegal Gum[1], Lactic Acid, Levulinic Acid, Sodium Levulinate, Sodium Hydroxyde, Biotinoyl Tripeptide-1, Parfum[2], Citronellol[2], Vanillin[2], Linalyl Acetate[2], Limonene[2], Citrus Bergamia Peel Oil[2], Linalool[2], Benzyl Alcohol[2], Coumarin[2], Geraniol[2], Geranyl Acetate[2], Pinene[2]

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
  2. av naturligt ursprung
  3. tillverkad av ekologiska ingredienser
Juridisk information
Tillverkare: Laverana GmbH & Co. KG, Am Weingarten 4, 30974, Wennigsen, Tyskland, www.lavera.de/impressum

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för lavera Hårbottentonic Revitalize & Boost

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder