Kneipp Naturkind bubbelbad under den kalla årstiden, 200 ml

Närande bubbelbad med eteriska oljor av eukalyptus och salvia

48 kr

(240 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 ml

Bara 4 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För känslig barnhud
  • För barn från 3 år
  • Med timjanextrakt

Ofta köpt tillsammans med Penaten Baby Face & Body Care Cream, 100 ml

Kneipp Naturkind bubbelbad under den kalla årstiden, 200 ml 48 kr (240 kr / l)
Penaten Baby Face & Body Care Cream, 100 ml 53 kr (530 kr / l)
Totalpris: 101 kr
Beskrivning

Kneipp naturkind Cold Season Bubble Bath ger ditt barn en behaglig skumupplevelse och en fräsch doft. Formulan är speciellt anpassad till behoven hos känslig barnhud och innehåller naturligt timjanextrakt samt eteriska oljor av eukalyptus och salvia.

```
Artikelnr.: MUE-919178
Innehåll: 200 ml
EAN: 4008233177120
Tillverkarnr.: 919178
Varumärken: Kneipp
Hudtyp: känslig hud
Produktfunktion: Vegansk
Användning: Häll lite produkt under rinnande badvatten och slappna av.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Peg-18 Glyceryl Oleate/ Cocoate, Coco Glucoside, Peg-40 Sorbitan Peroleate, Glycerin, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Oil, Citrus Lemon Peel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Citral, Linalool, Limonene, Coumarin, Geraniol, Sodium Levulinate, Sodium Anisate, Parfum, Sodium Chloride, Citric Acid, Denatonium Benzoate, Glycerin Soja Oil, Tocopherol (Vitamin E), CI 19140, CI 42090, CI 14700

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Kneipp GmbH, Winterhäuser Str. 85, 97084, Würzburg, Tyskland, www.kneipp.com/de_de/home

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Kneipp Naturkind bubbelbad under den kalla årstiden