Dr. Bronner's 18in1 Pure Castile Magic Soap Cherry Blossom, 60 ml

Blommigt doftande allroundtvål för kroppen

56 kr

(933 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 60 ml

I lager

Leverans senast tisdag, 13. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper
  • 3 gånger koncentrerad
  • För ansikte, kropp, hår & mer
  • Härligt blommiga doftnoter

Ofta köpt tillsammans med Jean&Len Uppfriskande Duschgelé Rosmarin/Ingefära, 250 ml

Dr. Bronner's 18in1 Pure Castile Magic Soap Cherry Blossom, 60 ml 56 kr (933 kr / l)
Jean&Len Uppfriskande Duschgelé Rosmarin/Ingefära, 250 ml 42 kr (168 kr / l)
Totalpris: 98 kr
Beskrivning

Med denna härligt doftande flytande tvål får hemmet en känsla av vår. Olika förtvålade oljor från kokos, oliver, palmkärnor, hampa och jojoba ger en skonsam rengöring, medan doften av körsbärsblommor omger sinnena. De många användningsområdena gör den 3 gånger koncentrerade 18in1 Pure Castile Magic Soap Cherry Blossom till en verkligt mångsidig produkt för rengöring.

Användning: Häll 2-3 droppar i handen, löddra lätt, njut av det sammetslena skummet och skölj sedan noggrant.

Användningsområden:

  • Vård av kropp, händer och ansikte
  • Rengöring av sminkborstar
  • Djurschampo
  • Diskmedel
  • Och mycket mer
Artikelnr.: XDK-DRBE-DOLCB02
Innehåll: 60 ml
EAN: 018787241752
Tillverkarnr.: DOLCB02
Varumärken: Dr. Bronner's
Hudtyp: för alla hudtyper
Doftnot: Blommig
Produktfunktion: Vegansk
Certifikater: NaTrue, BDIH, Vegan
Allmän information: Undvik kontakt med ögonen och skölj rikligt med vatten vid behov
Ingredienser (INCI)

Aqua, Potassium Cocoate[1], Potassium Palm Kernelate[1], Potassium Olivate[1], Glycerin[2], Parfum, Potassium Hempate[2], Potassium Jo­jobate[2], Citric Acid, Tocopherol (Vitamin E), Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Linalool[3]

  1. Fair Trade-certifierad
  2. aus kontrolliert biologischem Anbau
  3. från naturliga eteriska oljor
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Dr. Bronner's 18in1 Pure Castile Magic Soap Cherry Blossom