Colgate Max White Expert Original Tandkräm, 75 ml

Stödjer den dagliga tandhygienen

72 kr 81 kr -11%

(960 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 75 ml

Bara 5 styck kvar på lager

Leverans senast tisdag, 13. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Uppljusande formula
  • Med whitening-ingredienser
  • För daglig användning

Ofta köpt tillsammans med Colgate Ice Fresh Munskölj, 500 ml

Colgate Max White Expert Original Tandkräm, 75 ml 72 kr (960 kr / l)
Colgate Ice Fresh Munskölj, 500 ml 36 kr (72 kr / l)
Totalpris: 108 kr
Beskrivning

Colgate Max White Original är en tandkräm med professionella whitening-ingredienser. Vid regelbunden användning bidrar den till att minska missfärgningar. Tandkrämen levereras i en praktisk stående tub som gör den enkel att använda och förvara.

Artikelnr.: MUE-61012049
Innehåll: 75 ml
EAN: 7509546064864
Tillverkarnr.: 61012049
Varumärken: Colgate
Varningar: För barn under 6 år: Använd endast en ärtstor mängd tandkräm. För att undvika att svälja för mycket, övervaka tandborstning. Rådfråga tandläkare eller läkare om du får i dig mer fluor.
Ingredienser (INCI)

Glycerin, Propylene Glycol, Calcium Pyrophosphate, Peg/Ppg-116/66 Copolymer, Polyvinylpyrrolidon, Peg-12, Pentasodium Triphosphate, Sodium Lauryl Sulphate, Silicia, Aroma, Sodium Monofluorophosphate, Disodium Pyrophosphate, Sodium Saccharin, Hydrogen Peroxide, Limonene, Natriummonofluorphosphat[1]

  1. natriumfluorid 1450 ppm f
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: CP GABA GmbH, Beim Strohhause 17, 20097, Hamburg, Tyskland, www.cpgaba-shop.de/cpstorefront/corporate-about

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Colgate Max White Expert Original Tandkräm

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder