AXE Duschgel Black, 400 ml

Avslappnar kropp och sinne

67 kr 75 kr -11%

(168 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 ml

Bara 7 styck kvar på lager

Leverans senast tisdag, 13. oktober om du beställer senast tisdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Till kropp, ansikte och hår
  • Kryddiga och maskulina noter
  • Aromatisk doft

Ofta köpt tillsammans med AXE Deodorant & Bodyspray Alaska, 150 ml

AXE Duschgel Black, 400 ml 67 kr (168 kr / l)
AXE Deodorant & Bodyspray Alaska, 150 ml 63 kr (420 kr / l)
Totalpris: 130 kr
Beskrivning

I vissa fall är mindre helt enkelt mer! Det är därför AXE Black Shower Gel fokuserar på charm och diskretion. Duschgelen har en kryddig maskulin och subtil aromatisk doft som har en avslappnande effekt på kropp och själ och ger en mild rengöring av huden.

Vattenmelon, varm bergamott, fruktig mandarin och sött päron harmonierar med kardemumma, freesia, cederträ, labdanum och patchouli för en långvarig känsla av friskhet. Lämplig för kropp, ansikte och hår.

Artikelnr.: MUE-T728445
Innehåll: 400 ml
EAN: 8710447284117
Tillverkarnr.: T728445
Varumärken: AXE
Hudtyp: för alla hudtyper
Hårtyper: För varje hårtyp
Användning: Fördela produkten jämnt på kroppen och håret. Skölj sedan noggrant.
Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Parfum, Sodium Benzoate, Citric Acid, Ppg-6, Lactic Acid, Disodium Edta, Saccharide Isomerate, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Limonene, Linalool, CI 19140, CI 42090 (Blue 1 Lake)

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Unilever Deutschland GmbH, Neue Burg 1, 20457, Hamburg, Tyskland, www.unilever.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för AXE Duschgel Black